Елементи управління довідниками

Довідники розташовані вздовж правого краю екрана

Зовнішній вигляд довідників:

Деякі довідники, крім основного вікна, можуть також мати підпорядковане вікно:

Вибір довідника

У верхньому лівому кутку панелі розташована кнопка "Вибір довідника" та назва відкритого довідника. Цифра в квадратних дужках поруч із найменуванням довідника - кількість записів у довіднику.

Для перемикання між довідниками відкрийте меню (за допомогою кнопки "Вибір довідника" або натиснувши на назві довідника). Оберіть потрібний розділ із випадаючого меню. 

Команда Приховати внизу меню приховує Довідники з робочої області.Інструменти роботи з довідником

Інструменти роботи з довідником розташовані праворуч від меню. Для кожного довідника вони індивідуальні, тому розглядатися будуть під час опису конкретного довідника.

Пошук за довідником та фільтрація

Під кнопкою "Вибір довідника" розташований рядок пошуку.

Пошук здійснюється по всіх полях довідника одночасно. Текст, що вводиться, може бути довільної довжини і містити будь-які символи. Символ "зірочка" (*) означає один або кілька довільних символів.

Поки в рядку пошуку введено інформацію, у довіднику відображаються тільки ті записи, які задовольняють умовам пошуку.

Скинути фільтр можна, видаливши інформацію з рядка або натиснувши "х".

У деяких довідниках можна вибрати певне поле для пошуку (кнопка "Вибрати поле для пошуку" зліва від рядка пошуку). Натисніть на кнопку і у вікні, що випало, виберіть потрібне поле або "Всі поля".

Пошук за полем "Код" має додаткові можливості:


Поля, які містять числові дані, можна фільтрувати за їхньою відносною величиною (більшою або меншою від заданого значення). Для цього необхідно в полі пошуку перед числовим значенням поставити знак "більше" (>) або "менше" (<).

Для використання кількох фільтрів одночасно натисніть кнопку "Вибрати поле для пошуку" та у вікні, що випало, виберіть "Розширений пошук".

Введіть значення для пошуку в потрібні поля і натисніть "ОК"

Для скидання значень використовуйте кнопку "Зняти фільтр"


При виборі "Видалені записи" відкриється список видалених записів, з якими раніше проводилися будь-які дії.


Для скасування фільтрації натисніть кнопку "Зняти всі фільтри". 

Зверніть увагу! Фільтрація встановлена, поки ви не скинете її або поки не закриєте довідник! До цього моменту в довіднику відображаються тільки відфільтровані записи.

Панель управління довідником

Під таблицею довідника розташована панель управління.

Залежно від вибраного довідника на панелі управління можуть бути розташовані такі кнопки:

Додавання запису в таблицю даних. При натисканні кнопки відкривається вікно додавання запису.

Редагування виділеного запису таблиці даних. При натисканні кнопки відкривається вікно редагування запису.

Видалення виділеного запису таблиці даних. При натисканні кнопки відкривається вікно видалення запису, після підтвердження дії запис видаляється.

Копіювання виділеного запису таблиці даних. При натисканні кнопки виділений запис копіюється з тією самою назвою, але з додаванням слова Copy та часу копіювання. Наприклад, машина АТ 1245 скопіюється з назвою 15:48:07 Copy АТ 1245, де 15:48:07 - час копіювання запису.

Режим швидкого редагування виділеного запису таблиці даних. Кнопка відображається тільки для Довідника Машини і дає змогу редагувати користувацькі числові поля безпосередньо в таблиці даних без використання вікна Редагування запису.

Навігація по сторінках довідника. На панелі відображається загальна кількість сторінок у довіднику та номер поточної сторінки. Наприклад, запис "1/3" між кнопками навігації свідчить про те, що довідник відкрито на 1-й із 3-х сторінок довідника. Для переходу між сторінками скористайтеся кнопками навігації.

Зміна ширини панелі

За замовчуванням панель Довідники відкрита на стандартну ширину. Ви можете розширити межі панелі, щоб побачити приховані поля.

Сортування даних довідника

При відкритті довідника дані в ньому за замовчуванням упорядковані за полем "Код" у порядку зростання. На це вказує значок трикутника поруч із назвою поля.

Натисніть на назву поля "Код" або на "трикутник", і записи будуть відсортовані у зворотному порядку - за спаданням.

Записи довідника можна сортувати за іншими полями. Для цього натисніть на найменування потрібного поля. Під час першого натискання записи буде відсортовано в порядку зростання, під час другого натискання на це саме поле - в порядку спадіння. Трикутник відобразиться на полі, за яким проведено сортування. Трикутник вказує вгору - упорядкування в порядку зростання, вниз - у порядку убування.

Зверніть увагу! У довіднику може бути кілька сторінок із записами. Сортування записів проводиться за всіма сторінками.